מסועים כפתרונות לשינוע

מסועים כפתרונות לשינוע במפעלים

מי מכם שהזדמן לביקור לאחרונה באחד ממפעלי הייצור בארץ בוודאי מיד נתפסו עיניו על קווי המסועים הארוכים והמגוונים המחברים את כל מכונות המפעל. מפעלים כיום זקוקים למערכת יציבה וחזקה שתתאים לצרכי הייצור, כזאת שתאפשר עבודה נוחה ויעילה ותמקסם את יכולות המפעל. אחד המרכיבים החשובים והבסיסיים ביותר בכל מפעל הוא ללא ספק המסוע. המסוע מחבר בין מכונות הייצור ובין מוקדי השינוע ומביא את המוצר מהנקודה ההתחלתית שלו ועד ליעדו הסופי.

מסוע בעבודה

מסוע בעבודה

אילו סוגי מסועים קיימים ואילו פתרונות שינוע חשוב שתכירו?

סוגי המסועים הקיימים

באופן כללי אפשר למנות כמה סוגי מסועים מרכזיים שיתאימו לרוב הצרכים הבסיסיים של שינוע במפעלים:

  • המסוע הפופולרי ביותר, המתאים למגוון רחב של מפעלים וקווי יצור, הוא מסוע רשת פלסטיק מודולרית (חוליות). אחד היתרונות המרכזיים שלו הוא המנגנון הפשוט והנוח לניתוק ולחיבור הרשת לפי מידה, מה שמאפשר אחזקה קלה ופשוטה, ושמירה על המסוע לאורך זמן.
  • סוג נוסף של מסוע נפוץ הוא מסוע רשת סיבובית (ספירלה או קשת), גם כאן מדובר על מסוע רשת המורכב מחוליות פלסטיק מודולריות, רק שהפעם לחוליות יש את היכולת לבצע שינוי זווית אופקי (רדיוס סיבוב). מסועים מסוג זה נמצא לרוב בספירלות קירור והקפאה, מעליות ומורידיות ובקווים שבהם נדרש שינוע שאינו בקווים ישרים.
  • דגם מסוע נוסף הוא מסוע סרט רצועה, לרוב נמצא בשימוש במסועים בעלי מהירות שינוע גבוהה ומוצרים עם משקל נמוך.
  • הדגם הרביעי הוא מסוע שרשרת, המתאים בעיקר להובלות מוצרים כבדים או שינוע בתנאי סביבה קשים (טמפרטורות גבוהות, סביבה שומנית וכו').

עם אביזרי שינוע מתאימים, ידע וניסיון של בעל מקצוע – בין אם רשתות פלסטיק, שרשראות, או מסועי סרט – ניתן לתכנן פתרון שינוע עבור כל מוצר בכל אפליקציה ובכל תוואי שטח.

מוצרי שינוע ופתרונות נוספים

במאמר זה סקרנו מספר פתרונות שינוע מהמובילים בשוק, אך הדף קצר מלהכיל את כלל המוצרים, הפתרונות  והאביזרים הקיימים כיום בתחום השינוע – מסועי גלילים, מסועים גרביטציונים, מסועי שלבים, מסועים אנכיים וכו'. חשוב להזכיר שבנוסף לפתרונות השינוע הקיימים, לעיתים קרובות המערכת לא תהיה מושלמת ללא הוספת אביזרים "חכמים" שישולבו במסוע – בוכנות פנאומטיות, מעצורי "שוטר", דחפנים, עין אלקטרונית או חיישן קרבה וכו'.

שילוב מערכות כגון אלו מבטיח פתרון מלא לצרכי השינוע – בין אם חיבור בין כמה קוי מסועים בצורה מבוקרת, מיון מוצר לפי קריטריונים מסוימים, התחלת והפסקת פעולת המסוע בצורה אוטומטית לפי הצורך וכו'. חשוב לזכור – רגע לפני שאתם בוחרים פתרון שינוע כזה או אחר, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע ולהתאים את החומרים בהם נשתמש בהתאם למוצר, תנאי הסביבה וכמובן תקציב, וכמו בכל דבר בתעשייה, על למנת לוודא שאתם מקבלים מוצר טוב עבורכם – נדרשים תכנון קפדני ודיוק בביצוע. לעיתים בעל מקצוע טוב ימצא עבורכם פתרון פשוט, יעיל וחסכוני עבור בעיית שינוע שחשבתם שאינה ניתנת לפתרון.

התכנון המדויק והמענה לצרכי העסק

פתרונות שינוע מתאימים ותכנון מדויק של מוצרי שינוע הם שמאפשרים לנו למקסם את יעילות המכונה ואת ביצועי המפעל והצוות. כך ניתן לתכנן פתרונות שינוע המיועדים לניהול פשוט ומהיר של מלאים במחסן הלוגיסטי, או מכונות שמאפשרות מיון מדויק ויעיל של מוצרים. חברות המזון המובילות בישראל זקוקות למכונות המתקדמות ביותר ולפתרונות היצירתיים מכל, אלה שיבטיחו תהליך ייצור בטוח, ויעיל. זוהי הדרך להבטיח עבודה נכונה ומקסום יכולות, ולספק לצוות את המכשור הטוב ביותר ואת סביבת העבודה המתאימה לעמידה בכל היעדים שנקבעו.

לכל שאלה ובכל התלבטות, צרו עמנו קשר ונשמח לעזור!

מסוע

 

2019-02-21T19:15:25+02:00
Call Now Button